Infračervená terapie

Použití infračerveného záření (dále jen IR) má dlouhou tradici v rehabilitaci a regeneraci organismu. Užitečnost IR rehabilitace převážně závisí na stupni zdravotních potíží, pohody lidského těla a na typu použitého infračerveného záření (vlnové délce). Naše infračervené podložky využívají ke svému působení infračervenou část spektra elektromagnetického vlnění. Rehabilitační, regenerační i relaxační působení infračerveného záření spočívá v pronikání paprsků do tkáně lidského organismu, kde blahodárně působí na správné prokrvení organismu a tak na jeho regeneraci. Podle vlnové délky proniká infračervené záření do tkáně od 2 do max. 30 mm hluboko.

IR záření má analgetický a spasmolytický účinek. Působením na organismus dojde k zahřívání a aktivně většímu prokrvení tkáně ozařovaného místa se sekundárním působením v hlouběji uložených tkáních. Při použití infračerveného záření – na rozdíl od UV záření – rozhoduje více intenzita aplikovaného záření než jeho celková dávka.

Na obrázku je schematické znázornění působení infračervených paprsků na lidský organismus v závislosti na intenzitě IR záření.

Hloubkové působení IR záření

Infračervená podložka se tedy nedá v podobné oblasti působení ani svojí strukturou a technickým řešením srovnávat např. s topnou dečkou, topným polštářkem nebo jinými ohřívacími lůžkovými prostředky a doplňky. Tyto totiž zahřívají pouze povrchově a navíc dlouhodobým působením vysokých teplot může dojít k poškození tkáně lidského těla.

Naše podložky mají širokou oblast využití:

  • relaxace a regenerace po fyzické zátěži
  • subakutní a chronické fáze hojení při poúrazových a pooperačních stavech
  • chronické bolesti pohybového aparátu
  • chronické zánětlivé procesy
  • obezita a s ní spojené komplikace
  • poruchy periferního cévního zásobení
  • regenerace organismu

Detailní odborný popis blahodárného působení infračerveného záření ...